Poistenie

Regulátor nepochopil

Ak vám topánka spôsobila otlak, začnite chodiť bosí alebo si odrežte nohu nad členkom. K takémuto riešeniu sa dá prirovnať prvotný návrh Ministerstva financií k novele zákona č. 186/2009 Z. z. v súvislosti s reguláciou spôsobu a výšky odmien pre finančných agentov.

Bankopoistenie, áno či nie?

bankopoistenie

Bankopoistenie je produkt komerčných poisťovní v spolupráci s bankami, ktoré poskytujú úvery na bývanie. Takéto poistenie, čisto rizikové, kryje hlavného dlžníka, prípadne ostatných dlžníkov na úvere, proti presne definovaným rizikám.

Nepoznáme cenu života, ale...

cena rizika pic

Cena života je nevyčísliteľná. Vyčísliteľná a porovnateľná je na druhej strane cena, ktorú od vás pýtajú poisťovne v investičnom poistení.

Bod pre NOVIS

Vždy, keď sa na finančnom trhu stretneme s niečim novým, o čom daná inštitúcia hovorí ako o “revolučnej forme poistenia” alebo “inovatívny produkt”, zbystríme pozornosť, študujeme poistné podmienky a iné materiály, počítame nákladovosť, či opäť marketing nepredčí skutočnosť.

"Experti" rozhodli

Obrazok fin. zubari

Dôležitejšie ako zoradiť produkty podľa pseudokritérií alebo zištných motívov, je otvorene hovoriť o tom, ktoré produkty sú pre klienta vhodné, a ktorými zarába iba jeho predajca.

Drahšie ako celé Vianoce môžu byť finančné produkty

Blíži sa záver roka a o zopár dní budete bombardovaní vianočnými reklamami. A nielen nimi. Vo finančnom poradenstve..., ehm, finančnom sprostredkovaní, sa to bude hemžiť „fundovanými“ odborníkmi, snažiacimi sa nahovoriť vás na niečo nielen skvelé, ale na niečo, čo už v živote s tak úžasnými podmienkami nikdy potom nekúpite.

Transparentnosť od susedov

Pred pár dňami sme na našom facebook profile avizovali, že porovnáme sadzby krytia rizika smrť v programoch IŽP - tie naše s jednou českou poisťovňou.

Ako hodnotiť IŽP a ich nečitateľné poplatkové štruktúry

V posledných porovnaniach poplatkovej nákladovosti (súhrnné porovnania PER basic a PER plus) sme vám priniesli mierne upravenú verziu stiahnuteľných súborov.

Naše je to najlepšie II

V októbri minulého roka sme priniesli v článku „Naše je to najlepšie“ prvé porovnanie sadzieb za riziko smrť strhávaných v programoch IŽP, zvlášť za pohlavie žena a muž.

Zombie ešte žije

Spoločnosť pôsobí najmä na východnom Slovensku a po istej odmlke začínajú klientov lákať na nový “vynikajúci” produkt investičného životného poistenia.

Stránky