Finančné sprostredkovanie

Finanční sprostredkovatelia in flagranti

In flagranti

Aký je ich príjem? Na predaji ktorých produktov najviac zarábajú? Koľko zisku tvoria pre svoju spoločnosť? Tieto i ďalšie odpovede nájdete v našom novom článku.

Kupuj (predávaj) iba to, čomu rozumieš

komplikovane riesenia

Vyžadovať to od obyvateľstva by bolo pri súčasnej žalostne nízkej finančnej gramotnosti nefér. A preto, predávaj iba to, čomu sám rozumieš! Týmto by sa mal riadiť každý finančný sprostredkovateľ.

Keď majú kvalitný servis, prečo nahrávajú na smeč?

najlepší servis nestačí

Porovnať výhodnosť IŽP verzus rizikovky + priame investovanie do fondov, môže dopadnúť rôznym spôsobom. Rozdiel je totižto v tom, kto to porovnanie robí, ako ho robí a prečo ho robí práve tak, ako ho robí.

Keď INAK neznamená lepšie

Možno konštatovať, že čo právník, to iný právny názor a podobne, čo finančný sprostredkovateľ, to iné portfólio.

Finančná gramotnosť naruby

ked chyba spatna vazba

Veľmi často rezonujúca fráza potreby “zvyšovania finančnej gramotnosti” obyvateľstva je na smiech, ak sprostredkovateľská spoločnosť zamestnáva nekompetentného analytika alebo produkuje kalkulačky, ktoré slúžia iba alebo najmä na to, aby zavádzali dokonca vlastných spolupracovníkov…

Na koho si v skutočnosti dávať pozor?

Bývalý vysoký predstaviteľ Slovenskej bankovej asociácie (SBA) sa počas svojho pôsobenia nechal počuť, že banky nie sú na to, aby radili, ale predávali finančné produkty.