Hypotéky

Regulátor nepochopil

Ak vám topánka spôsobila otlak, začnite chodiť bosí alebo si odrežte nohu nad členkom. K takémuto riešeniu sa dá prirovnať prvotný návrh Ministerstva financií k novele zákona č. 186/2009 Z. z. v súvislosti s reguláciou spôsobu a výšky odmien pre finančných agentov.

Refinanční šmejdi...

Refi šmejdi

…alebo potrebuje klient ďalšie starosti v podobe potenciálnych pokút? Zníženie poplatku za predčasné vyplatenie úveru na bývanie z priemerných 5 % na 1 % nepriamo úmerne zvýšilo aktivitu šmejdov nahovárajúcich na refinancovanie.

Totalcompas(s)hitparade

totalcompasshitparade

Hoci pripravujeme nový článok, ktorým sa pozrieme do útrob sprostredkovateľských spoločností, tak po nedávnej skúsenosti na pobočke jednej banky sme sa rozhodli, že to ešte chvíľku počká a povŕtame sa opäť v hypotékach.

Keď nefunguje ani Kompas…

Komps wrong

…aj mach na strome lepšie poradí. Nie sme však vo voľnej prírode a nebudeme písať o základnej pômocke na prežitie v nej. Budeme písať o výpočtoch, ktoré poskytuje odborný portál hrdiaci sa mottom “Rýchla a prehľadná orientácia vo svete financií”.

Dlhší čí kratší (fix)?

dlhší či kratší fix

Hľadáte banku ktorá by vám požičala na nové bývanie a spĺňate obe podmienky na úrokové zvýhodnenie vo výške troch percentuálnych bodov? Potom zbystrite pozornosť na typ úrokovej miery, ktorú vám banka (jej zamestnanec) alebo finančný sprostredkovateľ odporúča!

Kto je v skutočnosti negramotný?

Konštatovania typu „finančná gramotnosť domácností na Slovensku je nízka" možno počuť z viacerých strán.