Investovanie

Regulátor nepochopil

Ak vám topánka spôsobila otlak, začnite chodiť bosí alebo si odrežte nohu nad členkom. K takémuto riešeniu sa dá prirovnať prvotný návrh Ministerstva financií k novele zákona č. 186/2009 Z. z. v súvislosti s reguláciou spôsobu a výšky odmien pre finančných agentov.

E&S žne, čo zasialo

Šmejdov a predavačov preoblečených do oblekov poznáte aj tak, že nie sú schopní ani ochotní prijať zodpovednosť a namiesto toho používajú slovné spojenia ako napr. “údajne poškodení klienti” alebo “advokátom (protistrany - pozn. transparentne.info) sa podarilo rozšíriť obavy a zneistiť klientov”.

Kein Ertrag, kein Sicherheit

palec dole

Sú špecialistami na vecné hodnoty s takmer 30 ročnými skúsenosťami a overeným finančným sprostredkovateľom, ponúkajú exkluzívne produkty a na kvalite im záleží.

Je Telekom zaujímavá investícia?

telefón

Už od zajtra, 22. apríla 2015, má každý retailový klient možnosť kúpiť časť slovenského telekomunikačného operátora, Slovak Telekom, a. s. (ST). Vláda SR sa rozhodla umiestniť balík 49 % akcií ST na burzy a rovnako tak požiadala Burzu cennych papierov v Bratislave (BCPB) o prijatie na obchodovanie na jej parkete.

Zepter nad zlato

Čo je priama úmera? To, že čím viac marketingu v podobe poloprávd, demagógie a zavádzania od "naspeedovaných" predajcov a ich firiem, tým drahší produkt. O celkovej nákladovosti samozrejme ani slovo.

Keď je to o oblbovaní

I predaj podielových fondov so vstupným poplatkom 5,54 % a odmenou za celoživotný servis vo výške vyše 10-násobku pravidelnej predpokladanej investície môže byť legitímnym obchodom. Na cene sa totiž vždy dohodujú dve strany. Kupujúci a predávajúci. A dohodnú si takú, akú obe strany považujú za férovú.

Jednu „diskrimináciu" zakázali, ďalšiu zaviedli

Diskriminácia je rozličný prístup k dvom (alebo viacerým) porovnateľným subjektom alebo situáciám.

TANK exTER a hodnotenie programov pravidelného investovania

Tank nie je iba označenie pre pásové obrnené bojové vozidlo, ale aj označenie pre nákladový ukazovateľ používaný v našich hodnoteniach finančných produktov.

Keď sa 5% nerovná 5%

Slovenský finančný trh je poznačený viacerými zaujímavosťami a jedna, ktorá nie je až tak viditeľná je spôsob akým finančné inštitúcie, najmä investičné spoločnosti ponúkajúce služby kolektívneho investovania, uplatňujú poplatky na strane klienta – investora.