Úvery na bývanie

Refinanční šmejdi...

Refi šmejdi

…alebo potrebuje klient ďalšie starosti v podobe potenciálnych pokút? Zníženie poplatku za predčasné vyplatenie úveru na bývanie z priemerných 5 % na 1 % nepriamo úmerne zvýšilo aktivitu šmejdov nahovárajúcich na refinancovanie.

Hypokanibalizmus začína

“Prvýkrát je to náhoda, druhýkrát šťastie a tretíkrát je to systém” zvykol hovorievať zakladateľ jednej slovenskej sprostredkovateľskej spoločnosti.

Keď nefunguje ani Kompas…

Komps wrong

…aj mach na strome lepšie poradí. Nie sme však vo voľnej prírode a nebudeme písať o základnej pômocke na prežitie v nej. Budeme písať o výpočtoch, ktoré poskytuje odborný portál hrdiaci sa mottom “Rýchla a prehľadná orientácia vo svete financií”.

Hypo cirkus

Prišiel marec a s ním aj aplikácia odporúčaní NBS na hypotekárnom trhu. Akoby sa mohla NBS mýliť, pýtate sa, veď v jej radoch podľa najnovšieho sedí aj bez pochýb najlepší a najprestížnejší slovenský ekonóm, Ľuboš Pástor.

Bankopoistenie, áno či nie?

bankopoistenie

Bankopoistenie je produkt komerčných poisťovní v spolupráci s bankami, ktoré poskytujú úvery na bývanie. Takéto poistenie, čisto rizikové, kryje hlavného dlžníka, prípadne ostatných dlžníkov na úvere, proti presne definovaným rizikám.